ارزیابی اقتصادی آربیتراژ انرژی سیستم ذخیره ساز انرژی باتری با توجه به نوع بهره برداری آن

چکیده:

در سال‌های اخیر بهره‌برداری از سیستم‌های ذخیره‌ساز انرژی موردتوجه بسیاری از محققین در صنعت برق قرارگرفته است. به‌دلیل هزینه نسبتا بالای ذخیره‌سازها، معمولا سرمایه‌گذاران زیادی در راستای نصب و بهره‌گیری از آن‌ها در سیستم قدرت پیش‌قدم نمی‌شوند. در این مقاله تاثیر شاخص نوع بهره‌برداری از سیستم ذخیره‌ساز انرژی (کل سال یا بخشی از سال) بر سود حاصل از آربیتراژ (جابجایی) انرژی در بازار برق، توسط یک ذخیره‌ساز انرژی الکتریکی موردبررسی قرارگرفته است. برای ارزیابی تاثیر خطای پیش‌بینی قیمت بر درآمد آربیتراژ انرژی از دو نوع قیمت (قیمت واقعی، قیمت پیش‌بینی 3 ساعت آینده) استفاده شده است. به‌دلیل تشویق سرمایه‌گذاران خصوصی، برای هزینه سرمایه‌گذاری اولیه استفاده از وام پیشنهاد شده است تا طرح ارائه‌شده برای سرمایه‌گذار ازنظر اقتصادی توجیه‌پذیر باشد. به‌دلیل هزینه‌های بالای سرمایه‌گذاری و افزایش طول عمر سیستم ذخیره‌ساز انرژی، تعداد شارژ و دشارژ انرژی در روز یک‌بار است که، زمان شارژ در پایین‌ترین قیمت انرژی و زمان دشارژ در بالاترین قیمت انرژی برای افزایش درآمد آربیتراژ انرژی در نظر گرفته شده است.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
1295 -1306
لینک کوتاه:
magiran.com/p2071660 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!