ارائه راهکاری نوین برای کشف تغییرات بارکاری در پایگاه داده خودتنظیم NoSQL

پیام:
چکیده:

سیستم‌های مدیریت پایگاه داده قسمت اصلی سیستم‌های اطلاعاتی هستند که اندازه و پیچیدگی این سیستم‌ها به‌طور چشمگیری در سال‌های اخیر افزایش یافته است. با رشد و پیشرفت سیستم‌های پایگاه داده و پیچیده‌تر شدن آن‌ها، مدیران پایگاه داده با مشکلات و چالش‌های بیشتری روبرو شده‌اند و مدیریت این سیستم‌ها پرهزینه و زمان‌بر است. قسمت اصلی هزینه کلی مالکیت سیستم پایگاه داده، شامل هزینه‌های مدیر خبره‌ای است که بتواند این سیستم‌های بزرگ و پیچیده را مدیریت کند. پایگاه داده خودمختار با فراهم آوردن عملکرد خود مدیریتی، منجر به کاهش هزینه کل مالکیت برای سیستم پایگاه داده می‌شود. تصمیمات خود مدیریتی نظیر تنظیم خودکار شمای پایگاه داده وابسته به بارکاری پایگاه داده است. بنابراین یکی از مسائل مهم در تحقق تنظیم خودکار پایگاه داده، پایش و تحلیل بارکاری برای کشف تغییرات و تطبیق طراحی (بازتنظیمی) شمای پایگاه داده با این تغییرات است. در این مقاله یک حلقه کنترل بازخورد برای پایش پیوسته و تحلیل سبک وزن بارکاری در پایگاه داده ستون‌گرا NoSQL ارائه می‌شود. این حلقه توصیف کننده یک الگوی طراحی برای ویژگی خودتنظیمی است و برای کشف تغییرات بارکاری بکار می‌رود که لازمه بازتنظیمی خودکار شمای پایگاه داده است. نتایج حاصل شده از آزمایش‌ها کارایی راهکار پیشنهادی در کشف تغییرات بارکاری را نشان می‌دهد.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
1317 -1331
لینک کوتاه:
magiran.com/p2071662 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!