بنیانهای حل و فصل منازعه سیاسی- قومی در ناگرنو و قره باغ

نویسنده:
پیام:
چکیده:

این مقاله با تاکید بر لزوم یافتن راه های جدید برای حل مشکلات درگیری های قومی و سیاسی جاری در دوره پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، به بویژه مناقشه قومی-سیاسی در ناگورنو و قره باغ می پردازد.
هدف از این تحقیق، تدوین اصول برای حل و فصل مناقشه قومی-سیاسی در ناگورنو و قره باغ است. درگیری در قره باغ به دلیل ناقص بودن و احتمال ورود به مرحله خطرناک رویارویی مسلحانه، به جستجوی مستمر برای یافتن راه های خروج از اوضاع پیچیده نیاز دارد، همچنان اهمیت دارد. در همین زمینه ، تحقیقات بسیاری در این  خصوص و در موقعیت های مختلف انجام شده است. در نتیجه این مطالعه، اصول حل و فصل مناقشات قومی و سیاسی در ناگورنو و قره باغ برجسته تر شد. اهمیت مطالعه بیشتر در مشکلات تحقیق در کشورهای که به رسمیت شناخته نشده اند می باشد و این در شرایطی است که اهمیت آنها در نقشه جهانی روز به روز بیشتر آشکار می شود.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
146 -162
لینک کوتاه:
magiran.com/p2072080 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!