بررسی خصوصیات مکانیکی و ضربه ای بتن های کامپوزیتی توانمند خودتراکم

پیام:
چکیده:

کامپوزیت های بتنی توانمند خودتراکم الیافی (HPFRSCC) مصالح توانمند و شکل پذیری هستند که از ترکیب ملاط سیمان و الیاف تشکیل می شوند. در این تحقیق خصوصیات مکانیکی و ضربه ای این کامپوزیت های بتنی به صورت تجربی بررسی شده است. بر روی نمونه ها آزمایش های متنوعی مانند آزمایش های مربوط به بتن خودتراکم تازه، آزمایش های مقاومت فشاری، کششی و خمشی، آزمایش اولتراسونیک و آزمایش مقاومت ضربه ای انجام شد. نتایج این آزمایش ها نشان داد الیاف فولادی می تواند بر روی خاصیت خودتراکمی و پیوستگی بتن تاثیر منفی و در بهبود خصوصیات مکانیکی و مقاومت ضربه ای بتن تاثیر مثبت داشته باشد که تاثیر آن در بهبود مقاومت ضربه ای بسیار قابل توجه تر است. در این تحقیق همچنین اثر دو پارامتر افزایش ضخامت دال و افزودن الیاف فولادی در افزایش مقاومت ضربه ای دال ها بررسی و باهم مقایسه شد، نتیجه این بررسی نشان داد که الیاف فولادی پارامتر بسیار مهم تری در افزایش مقاومت ضربه ای دال ها است.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
49 -65
لینک کوتاه:
magiran.com/p2087618 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.