ارائه یک مدل شبیه سازی گسسته پیشامد برای بهبود کیفیت خدمات (مطالعه موردی در واحد اورولوژی یک مرکز فوق تخصصی کلیه)

پیام:
چکیده:

زمان انتظار برای دریافت خدمات درمانی یکی از مهم ترین شاخص های رضایتمندی بیماران محسوب شده که تاثیر قابل توجهی بر اثربخشی و کیفیت خدمات ارائه شده به بیماران دارد. مطالعه شبیه سازی برای بهبود جریان بیمار، کاهش زمان انتظار و افزایش رضایت بیماران به عنوان یک ابزار موثر به کار می رود. مطالعه حاضر به بهبود کیفیت خدمات درمانی در یک واحد اورولوژی واقع در یک مرکز فوق تخصصی کلیه در تهران، پرداخته است. هدف از این مطالعه کاهش زمان انتظار، نرخ کنسلی بیماران و نیز افزایش کارایی فرایند های روش سنگ شکنی برون اندامی (ESWL) بوده است. یک مدل شبیه سازی گسسته پیشامد با استفاده از نرم افزار iGrafx توسعه یافته که از آن به همراه نرم افزار MATLAB، جهت تشکیل و ارزیابی سناریو های بهبود دهنده واحد اورولوژی در سه دسته شامل تغییر زمان بندی حضور تکنسین ها در طی شیفت های کاری، تغییر زمان بندی مراجعه بیماران و نیز بررسی عوامل کاهش دهنده نرخ کنسلی بیماران، استفاده شده است. نتایج حاصل نشان دهنده بیش ترین تفاوت در به کارگیری سناریو های زمان بندی مراجعه بیماران در معیار های زمان انتظار و طول مدت اقامت به میزان متوسط 23.33 و 22.81 دقیقه نسبت به وضعیت موجود است. علاوه براین، نتایج بررسی عوامل کاهش دهنده نرخ کنسلی بیماران، نشان دهنده کاهش در تعداد موارد کنسلی به میزان متوسط 1.44 مورد در روز می باشد. برای هر دسته از سناریو های پیشنهادی، اعمال تغییرات بر اساس سناریوی برگزیده، بهبود قابل توجهی در معیار های عملکردی واحد اورولوژی ایجاد نموده که در این میان، تاثیر سناریو های زمان بندی مراجعه بیماران در مقایسه با سایر سناریو ها به مراتب بیش تر بوده است.

نوع مقاله:
مطالعه موردی
زبان:
فارسی
صفحات:
244 -260
لینک کوتاه:
magiran.com/p2090836 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.