طراحی و ارزیابی سیستم اطلاع رسانی مبتنی بر تلفن همراه برای بیماران ویتیلیگو مراجعه کننده به مرکز سلول درمانی پژوهشگاه رویان تهران

پیام:
چکیده:
زمینه و هدف

برنامه های کاربردی مبتنی بر موبایل، پتانسیل زیادی برای افزایش آگاهی بیماران پوستی دارند. هدف اصلی، بالابردن اطلاعات مراجعین از بیماری و سلول درمانی پوستی و نیز ارائه ی اطلاعات مرکز رویان، لیست متخصصین، آدرس و ارائه ی کلیپ ها و عکس های مربوط به بیماری است.

روش اجرا: 

ابتدا برای شناسایی اطلاعات، با پرسش نامه ی محقق ساخته، نیازسنجی به عمل آمد. روایی پرسش نامه ها توسط متخصصین تایید شد. نرم افزار سیستم اطلاع رسانی با نرم افزار تحت ویندوز Joapp طراحی و ایجاد گردید. درنهایت، با پرسش نامه ی استاندارد ارزیابی میزان رضایت کاربران و کاربردپذیری برنامه، مورد ارزیابی قرار گرفت.

یافته ها:

 نتایج ارزیابی کاربران در چهار محور عملکرد نرم افزار با میانگین (3/81%)، صفحه ی نمایش نرم افزار با میانگین (9/78)، اصطلاحات و اطلاعات نرم افزار با میانگین (1/68%) و قابلیت کلی نرم افزار (8/82%) و درنهایت میانگین کل امتیاز 7/77% که در سطح «خوب» است ارزیابی شدند.

نتیجه گیری:

 درمان این بیماری با توجه به تنش های روانی ضروری و مهم است. به علت عدم کارآیی درمان های موجود، درمان های مکمل برای کنترل بیماری در حال افزایش هستند. نرم افزار فوق با بالابردن اطلاعات بیماران در مورد بیماری شان به آن ها دید وسیع تری می دهد و استفاده از این نرم افزار خیلی مفید و کارآمد بوده است.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
214 -221
لینک کوتاه:
magiran.com/p2094980 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.