چای و چربی سوزی در ورزش: مروری بر شواهد موجود

پیام:
نوع مقاله:
مقاله مروری (دارای رتبه معتبر)
چکیده:

با پیشرفت جامعه و ماشینی شدن زندگی، فعالیت بدنی افراد کمتر شده است و همین عامل سبب می شود با بیماری به نام چاقی دست و پنجه نرم کنند. چاقی اغلب در اثر مصرف غذای زیاد و  فعالیت کم به وجود می آید و خطراتی همچون، بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع 2، مشکلات گوارشی، سرطان و... را به همراه دارد. استفاده از مکمل های چربی سوز با یا بدون ورزش یکی از روش های مرسوم برای مقابله با چاقی می باشد. یکی از این مکمل های پر طرفدار چای ها می باشد. برخی شواهد نشان می دهد مصرف چای قبل از ورزش موجب افزایش چربی سوزی در ورزش می شود. اثرات مصرف آن در طولانی مدت نیز بر کاهش وزن در برخی تحقیقات نشان داده شده است. در این مقاله سعی شده است تا به بررسی اثرات کوتاه مدت و بلند مدت چای (سیاه، اولانگ، سبز و سفید) بر شاخص های چربی سوزی و ترکیب بدن در کنار تمرینات ورزشی طولانی مدت، فعالیت ورزشی کوتاه مدت بر پایه مرور پژوهش های صورت گرفته در این زمینه، بپردازیم. مقالات به صورت انگلیسی و فارسی از پایگاه های Science Direct، PubMed، Scopus، Web of Science، Springer، Google Scholar، SID  و در دامنه ای از سال ها (1992 تا 2019) مورد بررسی قرار گرفته جمع آوری شده است.

زبان:
فارسی
صفحات:
1 -15
لینک کوتاه:
magiran.com/p2095712 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 700,000ريال می‌توانید 100 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.