مدل محاسباتی برای دارورسانی هدفمند توسط نانوذرات مغناطیسی

پیام:
چکیده:
در این مقاله، استفاده از نانوذرات مغناطیسی  به عنوان عامل حمل و نقل در برنامه های مختلف زیستی بررسی شده  و یک فرایند مغناطیسی تجزیه و تحلیل می شود که در آن ذرات حامل مغناطیسی برای انتقال دارو به سمت هدف به وسیله میدان مغناطیسی خارجی هدایت می شوند.علاوه بر این، مسیرهای نانوذرات مغناطیسی از طریق شبیه سازی بررسی و از طریق نرم افزار COMSOL پیش بینی شده است. به منظور تجمع دارو در محل تومور و برای جلوگیری از اثرات جانبی ناخواسته آن در سلول های سالم، لازم است که دارو به صورت هدفمند و فقط به مکان ضایعه منتقل شود  و به همین دلیل از نانوذرات برای انتقال هدفمند دارو به سلول های توموری استفاده می شود. در این میان، عوامل متعددی در حرکات نانوذرات تاثیرگذار است. قدرت میدان مغناطیسی، شکل آهنربا، اندازه و خواص مغناطیسی نانوذرات به طور چشمگیری در هدایت ذرات تاثیر گذاشته است. میدان مغناطیسی خارجی ممکن است از چند طریق ایجاد شود که در این تحقیق ما از یک  میدان مغناطیسی ناشی از دو آهنربا با ساختار ویژه استفاده کرده ایم.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
5 -14
لینک کوتاه:
magiran.com/p2098667 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.