بررسی ویژگی های کامپوزیت تخته تراشه جهت دار در صنعت بسته بندی

پیام:
چکیده:
خصوصیات خوب مکانیکی و قیمت مناسب فرآورده مهندسی شده تخته تراشه جهت دار، آن را به یکی از پرکاربردترین مشتقات چوبی در صنعت ساختمان سازی و بسته بندی تبدل کرده است. این محصول قابل بازیافت همانند سایر اوراق فشرده مسطح چوبی ابعاد بزرگی را در بر دارد و با وزن نسبتا کم خود در برابر انحراف، لایه لایه شدن و اعوجاج مقاومت مناسبی از خود نشان می دهد. علاوه بر این ها محافظت کالاها از ضربه، نوسانات دما و رطوبت، آن را به عنوان یکی از پرکاربردترین فرآورده چوبی در صنعت بسته بندی خصوصا محصولات سنگین و صنعتی معرفی کرده است. مقاله پیش رو با توجه به جای خالی این محصول در بازار ایران قصد دارد که اطلاعاتی کاربردی را در مورد یکی از پرمصرف ترین مواد بسته بندی برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان این صنعت ارائه دهد. این اطلاعات که تاریخچه، مواد اولیه مورد استفاده، خط تولید، ویژگی های فیزیکی و مکانیکی، استانداردها و کاربردهای این فرآورده را شامل می شود، از منابع معتبر داخلی و خارجی گردآوری شده است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
6 -17
لینک کوتاه:
magiran.com/p2099808 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.