عوامل موثر بر امنیت شغلی کارکنان سازمان ها (فراتحلیلی از تحقیقات موجود)

پیام:
چکیده:
امنیت شغلی یکی از مسایل مورد توجه سازمان ها به خصوص در چند دهه ی اخیر می باشد. پیچیده تر شدن و گسترش روزافزون فرایند تقسیم کار و نیاز به تخصص های جزیی در زمینه های مختلف مستلزم استفاده از کارشناسان و تکنسین های مختلف می باشد در این میان امنیت شغلی یکی از دغدغه های اصلی کارکنان سازمان هاست. فراتحلیل حاضر با هدف بررسی مهم ترین عوامل موثر امنیت شغلی در ایران انجام گرفته است. در روش فراتحلیل جامعه ی آماری شامل کلیه ی مقالات علمی پژوهشی و کنفرانسی است که از سایت های معتبر مانند نورمگز، مگ ایران، پرتال جامع علوم انسانی و پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی و کنفرانس های معتبر داخلی و بین المللی طی سال های 1380 تا 1396 با موضوع امنیت شغلی جمع آوری شده اند در نهایت 19 پژوهش انتخاب و با نرم افزار فراتحلیل CMA2 مورد تحلیل قرار گرفت. یافته های پژوهش نشان دادند که در مجموع رابطه ی 28 متغیر، سه متغیر بیشترین تاثیر را بر امنیت شغلی کارکنان داشته اند. نتایج فراتحلیل نشان داد که اندازه ی اثر توانمندسازی کارکنان و امنیت شغلی با 57/0 و اندازه ی اثر رضایت شغلی و امنیت شغلی با 52/0 در حد بالا قرار دارند؛ همچنین رابطه ی تعهد سازمانی و امنیت شغلی در مطالعات مرور شده معادل 43/0 و در حد متوسط ارزیابی شد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
33 -60
لینک کوتاه:
magiran.com/p2106172 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.