اهداف درمانی در مبتلایان به شکاف لب و صورت: مروری بر مقالات

پیام:
چکیده:

شکاف لب و کام شایع ترین بدشکلی های مادرزادی در ناحیه دهانی صورتی است. مراقبت تیمی برای برطرف کردن نیازهای پزشکی، جراحی، ارتودنسی و روانی بیماران مبتلا به شکاف لب و کام ضروری است. استاندارد مراقبت پذیرفته شده در حال حاضر برای مبتلایان به شکاف فقط در صورتی قابل اجرا هستند که متخصصان در برنامه ریزی تشخیص و طرح درمان با یکدیگر همکاری کنند. مراقبت تیمی بین رشته ای بهترین نتایج را برای این بیماران فراهم کرده و موثرترین و مقرون به صرفه ترین روش برای دستیابی به اهداف درمان است.در این مقاله مروری از 21 مقاله چاپ شده بین سال های 2018-2000 موردبررسی قرار گرفت. جستجو در منابع الکترونیScopus,PubMed,Google Scholar انجام گردید. از لغات کلیدی زیر استفاده گردید: نازوآلویلار مولدینگ، شکاف لب و کام، مراقبت تیمی، مدیریت بین رشته ای، ترمیم لب، جراحی ارتوگناتیک. هدف درمان بازسازی زیبایی و برگرداندن فانکشن های مختل شده مرتبط با شکاف است. طبیعت و گستردگی مشکلات پزشکی و دندانپزشکی در مبتلایان به شکاف لب و کام، نیاز به رویکرد درمان تیمی متشکل از متخصصین پزشکی و دندانپزشکی را ایجاب می نماید. هدف از این مقاله بررسی مقالات مرتبط با مدیریت ناهنجاری شکاف لب و کام از بدو تولد تا بزرگ سالی است.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
45 -55
لینک کوتاه:
magiran.com/p2108932 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.