نیاز به اقدام جامع جهت پیشگیری، تشخیص و درمان مسمومیت با سرب ناشی از اپیوم؛ نامه به سردبیر

پیام:
چکیده:
مقدمه

 ایران به لحاظ شیوع مصرف مواد مخدر آمار قابل توجهی به خود اختصاص داده است و این معضل گریبانگیر جامعه سالم در کنار افراد مبتلا می شود.

یافته ها

 مصرف اپیوم بر مبنای عللی نظیر تمایلات سنتی بعنوان مسکن یا در برخی بیماری های مزمن شیوع داشته است. همچنین، مسایل جغرافیایی و فرامرزی مانند وضعیت همسایه های ایران در این امر دخیل بوده اند. سیاستهای قانونی و افزایش قیمت اپیوم زمینه ساز ایجاد ناخالصی در فراورده های اپیوییدی جهت تقویت سودآوری آن شده است. یکی از پرمصرف ترین ناخالصی ها سرب می باشد که منجر به مسمومیت فزاینده با سرب در میان مصرف کنندگان اپیوم شده است.

بحث و نتیجه گیری

 با توجه به افزایش قابل توجه موارد مسمومیت با سرب که ممکن است شدیدا ناتوان کننده باشد، انتظار می رود در آینده شاهد مطالعات با کیفیت، نتیجه گیری و ارایه راهکارهای پیش گیرانه و تشخیصی موثر در این زمینه باشیم.

نوع مقاله:
نامه
زبان:
فارسی
صفحه:
8
لینک کوتاه:
magiran.com/p2125793 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.