مروری بر اثرات استفاده از آب مغناطیسی در مخلوط های بتنی

پیام:
چکیده:

امروزه بتن نقش بسیار مهمی را در مهندسی عمران و صنعت ساختمان ایفا می کند. از گذشته تاکنون افزایش مقاومت فشاری، دوام و روانی از مهمترین مولفه هایی است که مد نظر محققان تکنولوژی بتن قرار گرفته است. با توجه به اینکه آب جز یکی از مهمترین اجزا تشکیل دهنده مخلوط های بتنی است و حجمی 15 تا 25 درصدی از بتن را تشکیل می دهد، کیفیت آن نقش کلیدی را در بتن ایفا می کند یکی از راه های افزایش کارایی و مقاومت که در کشورهای بلوک شرق مثل چین و روسیه متداول است، استفاده از تکنولوزی مغناطیسی در ساخت بتن است. بدین نحو که با استفاده از تکنولوژی مغناطیسی، آب مغناطیسی تولید شده و در اختلاط بتن مورد استفاده قرار می گیرد. در نوشتار حاضر سعی برآن است تا مروری بر مطالعات و آزمایش های انجام شده در رابطه با استفاده از آب مغناطیسی در مخلوط بتن صورت گیرد.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
18 -30
لینک کوتاه:
magiran.com/p2129322 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.