کیفیت وب سایت های موبایلی کتابخانه های دانشگاه های علوم پزشکی ایران

پیام:
چکیده:
مقدمه

ارزیابی کیفیت‏ وب‏سایت‏های موبایلی کتابخانه‏ ها، از جمله مباحث جدید مطالعاتی می باشد. هدف از انجام پژوهش حاضر، ارزیابی کیفیت وب سایت‏های موبایلی کتابخانه های دانشگاه های علوم پزشکی ایران بود.

روش بررسی

این مطالعه به روش توصیفی- پیمایشی انجام شد. جامعه تحقیق شامل وب‏سایت های موبایلی کتابخانه‏ های 50 دانشگاه علوم پزشکی ایران بود که در رتبه ‏بندی وبومتریکس بالاترین رتبه را داشتند. به منظور ارزیابی کیفیت، از 14 شاخص در قالب سیاهه وارسی استفاده گردید. داده ‏ها با استفاده از روش‏های آمار توصیفی و آزمون Friedman مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

یافته ‏ها:
شاخص های «دسترسی سریع به پایگاه های اطلاعاتی»، «تماس با ما»، «مشاهده و جستجوی کاتالوگ کتابخانه» با میانگین رتبه 01/10، بهترین وضعیت را کسب کردند. «رزرو سالن مطالعه» با میانگین رتبه 01/3 و «نقشه یا پلان طبقات کتابخانه» با میانگین رتبه 99/3 به ترتیب بدترین وضعیت را در بین شاخص ‏های مورد بررسی به خود اختصاص دادند.

نتیجه‏ گیری:

  بر اساس نتایج به دست آمده مشخص گردید که برخی از شاخص‎‏ها مانند «دسترسی سریع به پایگاه های اطلاعاتی»، «مشاهده و جستجوی کاتالوگ کتابخانه» و «اخبار و رویدادهای کتابخانه» کاربردی‏تر از سایر شاخص‏ها می باشند و کاربران وب سایت‏‏های موبایلی کتابخانه ‏ها به آن‏ها نیاز دارد. مدیران و طراحان انفورماتیک دانشگاه‏ های علوم پزشکی می‏توانند از نتایج پژوهش حاضر در راستای بهبود کیفیت وب‏سایت‏ های موبایلی کتابخانه‏ ها بهره ‏برداری نمایند.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
21 -27
لینک کوتاه:
magiran.com/p2133587 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.