دیابت تیپ 2 و سایتوکاین های التهابی

پیام:
چکیده:

سایتوکاین های التهابی در بیماران دیابت تیپ 2 (T2D) و سندروم متابولیک افزایش می یابد. این مقاله مروری بروی مارکرهای التهابی ازجمله پروتیین واکنشی (CRP) C، فاکتور نکروز کننده تومور (TNF-α)، و ادیپونکتین، یک سایتوکاین مترشحه از بافت چربی و مرتبط با حساسیت انسولین، بحث می کند. با وجود این که تحقیقات نشان می دهند این سایتوکاین ها نقش مهمی در پیشرفت بیماری دیابت تیپ II را بازی می کنند اما هنوز نقش ادیپونکتین، به عنوان بهترین استراتژی، در تغییر پاسخ های التهابی چالش برانگیز است

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
396 -403
لینک کوتاه:
magiran.com/p2134655 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.