تولید و بهینه سازی محلول ضدعفونی دست بر پایه فرمولاسیون سازمان بهداشت جهانی: یک مقاله کوتاه

پیام:
چکیده:

بهداشت دست موثرترین، ساده ترین و کم هزینه ترین اقدام برای پیشگیری از ابتلا به عفونت های بیمارستانی است. به منظور ضدعفونی دست، نوع ماده استفاده شده بر کاهش بار میکروبی دست موثر است؛ به طوری که موادی که پایه الکلی دارند در مقایسه با سایر مواد تاثیر بیشتری بر ضدعفونی سریع و با دوام دست ها دارند. هدف مطالعه حاضر، تولید و بهینه سازی فرمولاسیون محلول ضدعفونی هندراب توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی در راستای کاهش هزینه ها در شرایط تحریم و همچنین افزایش رضایت و تحمل پذیری این فرمول بود.

نوع مقاله:
مقاله کوتاه
زبان:
فارسی
صفحات:
210 -215
لینک کوتاه:
magiran.com/p2137424 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.