بررسی تاثیر به کارگیری مدل رفتاری DISC بر افزایش بهره وری منابع انسانی

پیام:
چکیده:

منابع انسانی، یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های هر سازمان به حساب می‌آیند. بنابراین، یکی از مهم‌ترین اهداف هر سازمان، افزایش بهره‌وری نیروی انسانی است که فقط با تدابیر مشترک مسیولان منابع انسانی محقق می‌شود. در بهره وری سازمانی به دنبال این هستیم تا منابع سازمان را به گونه ای به کار بگیریم که بتوانیم بالاترین سطح عملکرد کل سازمان را رقم بزنیم. روش‌های گوناگونی برای افزایش بهره‌وری کارکنان وجود دارد که یکی از این روش ها، شناخت رفتار است. آزمون‌ها و مدل‌های گوناگونی برای سنجش رفتار وجود دارد که یکی از آنها، مدلی رفتاری موسوم به "آزمون DISC" است. مساله پژوهش با این سوال مطرح شد که آیا استفاده از این آزمون، تاثیری مثبت بر بهره‌وری منابع انسانی دارد یا خیر؟ پژوهش حاضر یک تحقیق تحلیلی-توصیفی بود که در آن جمع‌آوری اطلاعات از طریق دانش تخصصی نویسندگان، مطالعه کتابخانه‌ای، جدیدترین مقالات مرتبط با موضوع در پایگاه‌های داده مهم و شناخته شده علمی و پژوهشی و با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با روایی و پایایی، پژوهش‌های کیفی صورت گرفت. نتایج پژوهش نشان داد مدل رفتاری DISC می‌تواند کارکنان را در یک مجموعه به خودشناسی نزدیک و نقش مهمی در افزایش بهره‌وری ایفا نماید.

زبان:
فارسی
صفحات:
84 -97
لینک کوتاه:
magiran.com/p2138360 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.