اینترنت اشیاء و کاربردهای آن در کشاورزی

نویسنده:
پیام:
چکیده:
این مقاله به معرفی اینترنت اشیاء و لایه (بخش) های اصلی آن، برخی از کاربردهای آن در حوزه کشاورزی و چالش های فنی توسعه این فناوری می پردازد. اینترنت اشیاء یک جهان فناورانه را ترسیم می کند که در آن اشیاء به هم مرتبط می شوند. یک شیء مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء، از لایه های ادراک، شبکه، و لایه کاربردی تشکیل شده است. لایه ادراک برای جمع آوری داده ها، لایه شبکه برای ذخیره و تجزیه و تحلیل اطلاعات و لایه کاربردی برای ارسال پیام به عملگر و راه اندازی آن استفاده می شود. از جمله چالش های فنی توسعه اینترنت اشیاء می توان به محدودیت در داده برداری، ذخیره داده ها، شبکه، سخت افزار مناسب برای محیط های کشاورزی وهمچنین تضمین صحت و امنیت داده ها اشاره کرد. کاربرد این فناوری در کشاورزی باعث کاهش هزینه ها، بهبود مدیریت و افزایش بهره وری می شود. اینترنت اشیاء به سرعت در حال توسعه است. سود اقتصادی بالای این فناوری، مشوق اصلی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این حوزه است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
11 -19
لینک کوتاه:
magiran.com/p2138502 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.