نانوتقویت کننده های آلی مورد استفاده در تولید بسته بندی های نانوچندسازه

پیام:
چکیده:

استفاده از پرکننده ها یکی از راهکارهای تقویت خواص پلاستیک ها به شمار می رود. نانوتقویت کننده ها دسته ای از مواد پرکننده هستند که دارای ابعادی زیر 100 نانومتر هستند و به تولید نانوچندسازه ها (کامپوزیت) منجر می شوند. نانوتقویت کننده های مورد استفاده در تولید بسته بندی های نانوچندسازه به دو دسته آلی و معدنی تقسیم می شوند. از نانومواد آلی می توان به نانوبلور سلولز، نانوالیاف کیتین و کیتوزان و هم چنین نانوذرات نشاسته اشاره نمود. در این مقاله مروری، ساختار و ویژگی های نانوپرکننده های آلی تشریح شده است و هم چنین تاثیر آنها در بهبود خواص کاربردی بسپارها و بیوبسپارها که در سال های اخیر مورد مطالعه قرار گرفته اند، بررسی شده و به بیان مهم ترین نتایج این پژوهش ها پرداخته شده است. همچنین به کارگیری این نانومواد در تولید نانوچندسازه ها، رویکردهای نوینی پیدا کرده است؛ مانند استفاده در تثبیت زیمایه ها (آنزیم) و تولید نانوآمیزتبارها (نانوهیبریدها). همچنین در این مقاله، کاربردهای جدید نانومواد آلی که مسیر آینده پژوهش در این زمینه را مشخص می سازد، مورد بررسی قرار گرفته است.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
32 -51
لینک کوتاه:
magiran.com/p2139542 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.