تاثیر بیماری کرونا بر زنجیره تامین دفاعی

پیام:
چکیده:

حران ویروس کرونا (کووید 19) که چند ماهی است که کشورهای زیادی را درگیر کرده، دنیا را برای همیشه تغییر خواهد داد. این بیماری همان گونه که افراد را از پا درآورده، بازارها را نیز مختل نموده است. قدرت سیاسی، اقتصادی و نظامی کشورها را نیز برای همیشه دستخوش دگرگونی خواهد کرد.پیامد های ویروس کرونا روزبه روز گسترده تر می شود تا آنجا که بر زمینه های نظامی نیز تاثیر گذاشته و باعث می شود دولت ها در سیاست های دفاعی و نظامی خود تجدیدنظر کنند؛ با توجه به اولویت مراقبت های بهداشتی به نظر می رسد بودجه سایر بخش ها ازجمله بخش دفاعی دستخوش تعدیل و کاهش شود؛ که این کاهش، تاثیر منفی بر زنجیره تامین دفاعی خواهد داشت.در این گزارش سعی شده است تاثیر این بیماری بر زنجیره تامین دفاعی موردبررسی قرار گیرد؛ بر این اساس تاثیر این بیماری بر بودجه و اعتبارات دفاعی، تجارت دفاعی، پروژه های دفاعی فراملی بیان شده است. سپس شوک های بیماری کرونا بر روش های تولید و زنجیره تامین دفاعی، کاهش تقاضای محصولات نظامی براثر شیوع کرونا، تاثیر بر صنایع دفاعی و درنهایت سناریوهای پیش روی صنایع دفاعی در مقابله با بحران این بیماری ارایه شده است.

نوع مقاله:
خلاصه گزارش
زبان:
فارسی
صفحات:
89 -96
لینک کوتاه:
magiran.com/p2139687 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.