اختلالات اسکلتی-عضلانی مرتبط با سندرم گردن پیامکی: مقاله مروری سیستماتیک

پیام:
چکیده:
سابقه و هدف

در دنیای معاصر، زندگی اکثر افراد جامعه، تحت تاثیر تکنولوژی های ارتباطی نوین مانند تلفن همراه و کامپیوتر قرار گرفته است. ورود تلفن همراه در ارتباطات و استفاده های روزانه، منجر به تغییرات جدیدی در دیدگاه های پزشکی و سلامتی شده است. درواقع «سندرم گردن پیامکی» یک وضعیت نگران کننده است و پتانسیل آن را دارد که بر میلیون ها انسان در سراسر جهان تاثیر بگذارد.

مواد و روش ها

مطالعه مروری حاضر با جستجوی جامع و استفاده از بانک های اطلاعاتی PubMed، Science Direct وGoogle Scholar، انجام شد. به دلیل استفاده گسترده از تلفن همراه و شیوع آن در یک دهه گذشته، مقالات منتشرشده در سال های 2019 - 2010 میلادی مورد جستجو قرار گرفت. برای استخراج مقالات از کلیدواژه های مرتبط استفاده و در نهایت 10 مقاله که به بررسی اختلالات اسکلتی-عضلانی در کاربران تلفن همراه پرداخته بودند، انتخاب شد.

نتایج

پس از بررسی کامل متن 10 مقاله مرتبط با موضوع مطالعه که برای بررسی نهایی انتخاب شده بودند، نتایج آن ها در قسمت بحث به طور کامل تشریح شد. بین مدت زمان تماس های تلفنی، بازی کردن با گوشی همراه، وب گردی و تعداد پیامک دادن در طول روز با اختلالات اسکلتی-عضلانی رابطه مستقیمی وجود دارد.

نتیجه گیری

سندرم گردن پیامکی ممکن است موجب پاسچر سر به جلو و شانه گرد و همچنین درد های مزمن در گردن، شانه ها، دست ها و انگشتان شود.

نوع مقاله:
مقاله مروری
زبان:
فارسی
صفحات:
236 -245
لینک کوتاه:
magiran.com/p2148035 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.