چگونه آلمان ها از برنامه مدیریت استعدادیابی خود در توسعه فوتبال کشورشان بهره می برند؟

پیام:
چکیده:
هدف

امروزه در فوتبال بسیاری از کشورهای توسعه یافته، برنامه های استعدادیابی و مدیریت استعدادها طی یک فرآیند بلندمدت، زیر نظر مدیران اجرایی و مربیان متخصص، دنبال می شود. از این رو، افراد مستعد نه تنها می توانند به سرعت شناسایی شده و وارد یک برنامه استعدادیابی هدفمند و منسجم گشته و تمرینات تخصصی را دنبال نمایند، بلکه تا تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه ای در آن باقی بمانند.

روش

 این مطالعه با هدف بررسی برنامه مدیریت استعدادیابی فوتبال آلمان به روش کیفی از نوع فراترکیب و با طی مراحل ساندلوسکی و باروسو انجام شد.

نتایج

 مدل پیشنهادی دارای سه بخش 1- سیستم سخت افزاری، 2- سیستم نرم افزاری و 3- بسیاری از زیر سیستم ها می باشد که با یک دیگر همکاری می کنند. از دستاوردهای این برنامه فقط شناسایی بازیکنان جوان با استعداد در سنین پایین نیست، بلکه فرایندی در سطح بالای مدیریتی و برنامه ای بلندمدت است که برای موفقیت کامل، نیاز به همکاری نزدیک بین سازمان هایی مانند دولت، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ های فوتبال، باشگاه ها ، آکادمی ها، مدارس آموزش و پرورش، مدارس فوتبال، مربیان و بازیکنان دارد.

نتیجه گیری

 باتوجه به نتایج این مطالعه، فرآیند رو به رشد و بازاصلاحات دوره ای آن نشان از آینده درخشان جامعه فوتبال آلمان در کسب سکوهای قهرمانی و ارتقاء هویت ملی این کشور، در سال های اخیر و پیش رو دارد. لذا، محققان امیدوارند با ارایه نتایج این مطالعه توانسته باشند در معرفی ابعاد و فرآیندهای این برنامه به محققان و مدیران کشورهای در حال توسعه که به توسعه فوتبال کشورشان علاقمند هستند، گامی هر چند کوچک را بردارند.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
5 -40
لینک کوتاه:
magiran.com/p2156185 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.