آیا جذب سرمایه الگوهای معناداری در شرکت های نوپا دارد؟ بررسی شرکت های فناوری مالی

پیام:
چکیده:

ما در این پژوهش به دنبال کشف الگوهای موفق جذب سرمایه در گروه بندی های مختلف شرکت های برتر فناوری مالی هستیم. برای انجام این هدف ابتدا داده ها را بر اساس مولفه های ویژگی موثر بر موفقیت و مشخصات شرکت ها خوشه بندی کردیم. به استناد به پژوهش های قبلی طبقه بندی از عوامل موثر بر مدل های کسب و کارشرکت های فناوری مالی کشف شد که در واقع می توانند نقش بسزایی در موفقیت این شرکت ها داشته باشند ، این عوامل مانند اجزای اصلی فناوری، ارزش پیشنهادی ، کانال های انتقالی، مشتریان، جریان درآمدی محصولات و خدمات ، هدف تامین کنندگی و نوآوری به عنوان بخشی از مولفه های موثر موفقیت شرکت ها در نظر گرفته شدند.برای انجام خوشه بندی از 3 روش استفاده کردیم و برای انتخاب بهترین خوشه ها،‌به روش ترکیبی از شاخص های میانگین سیلهوت و روش آرنج استفاده کردیم تا در نهایت با بررسی های مختلف و اندازه گیری شاخص ها، به روش کامیانگین و با ورود و پردازش داده های رتبه بندی شده، خوشه بندی با 7 گروه مختلف انتخاب شد. در قدم بعدی برای تکمیل هدف با استفاده از خوشه بندی انجام شده و گروه های به دست آمده اقدام به کشف الگوهای متوالی جذب سرمایه این شرکت ها بر اساس هر گروه کردیم. نتایج ارایه شده برای هر مرحله از جذب سرمایه می تواند به عنوان مبنایی برای بررسی جذب سرمایه به کار گرفته شود.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
انگلیسی
صفحات:
763 -790
لینک کوتاه:
magiran.com/p2168559 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.