هویت کوچک آقای لین بازتعریف هویت نزد مهاجری آسیب دیده

پیام:
چکیده:

نوه آقای لینتجربه پناهجویی پیر و مهاجر را به نمایش می‌گذارد که متحمل آسیب روحی ناشی از جنگ و از دست دادن اعضای خانواده‌اش شده است. او برای حمایت از نوه اش، تنها عضو خانواده که برایش باقی مانده، و فراهم آوردن شرایط رشد بهتر او، در سرزمین دیگری مستقر می شود. در فضای جدید آقای لین تنهایی، سکوت، پوچی و همچنین دوستی با یک کهنه سرباز که لین زبانش را نمی داند را تجربه می کند. این کهنه سرباز یا همان آقای بارک سال ها قبل در کشتار هم میهنان لین شرکت کرده است. هدف این نوشتار همراهی آقای لین است در گذر از فردی دچار انزوا، جنون و افسردگی که تنها انگیزه زندگی اش عروسکی است که جایگزین نوه خود کرده، به فردی که در تلاش برای یافتن هستی حقیقی و آزادی اش از آسایشگاه فرار و از هزارتوی شهر بیگانه گذر می کند؛ بدین ترتیب او هویت خود را که دیگر تنها نمی تواند ریشه در خاطرات میهن داشته باشد، بازتعریف می کند. هویتی که دیگر متوحد نیست و در ارتباط  با فضای حقیقی متکثر تعریف می‌شود.

کلیدواژگان:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فرانسوی
صفحات:
1 -16
لینک کوتاه:
magiran.com/p2169618 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.