رئالیسم جادویی در جادوگر اثر ماری ایندیای

پیام:
چکیده:

ریالیسم جادویی یکی از رایج‌ترین شیوه های روایت در میان نویسندگان پست مدرن است که به نوعی انفکاک از واقعیت‌های روزمره و آشنا و ورود امری ناپذیرفتنی در زندگی معمول را آشکار می‌کند. از نظر اماریل شندی ریالیسم جادویی سبکی است که واقعیت را با نوعی وهم‌آلودگی درهم ‌می‌آمیزد و جلوه‌ای متفاوت از دنیا را برای خواننده به تصویر می‌کشد. نویسندگان با خلق موقعیت‌های عادی و روزمره، رویدادهای فراطبیعی و تخیلی را برای خواننده به شیوه‌ای قابل قبول و قابل باور روایت می‌کنند. رمان جادوگر اثر ماری ایندیای که در این مقاله مورد مطالعه قرار گرفته متنی است که مولفه‌های ریالیسم جادویی را به خوبی به تصویر کشیده است. در جادوگر ایندیای با بهره‌گیری از ریالیسم جادویی زندگی خانواده‌ای جادوگر را ترسیم می‌کند و از طریق این خانواده تصویری بدبینانه از شرایط زندگی طبقه‌های مختلف اجتماعی در فرانسه ارایه می‌دهد. در مقاله حاضر می‌بینیم چطور نویسنده با استفاده از این شیوه روایت دو ساختار جادو و واقعیت را در کنار هم قرار داده است و با بهره گیری از این فضای غریب در داستان واقعیت‌های جامعه را نقد می‌کند

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فرانسوی
صفحات:
66 -81
لینک کوتاه:
magiran.com/p2169622 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.