اندازه گیری خصوصیات دی الکتریک میوه های تازه و خشکبار در فرکانس رادیویی و مایکروویو بوسیله تکنیک خط انتقال کوآکسیال

پیام:
چکیده:

اندازه‌گیری خصوصیات دی‌الکتریک مواد غذایی و کشاورزی برای توسعه فناوری‌های الکتریکی مانند گرم‌کن‌های مایکروویو و بسامد رادیویی، اندازه‌گیری غیر مخرب رطوبت در صنایع کشاورزی و غذایی بسیار حایز اهمیت است. در این مقاله، یک سیستم خط انتقال کوآکسیال دو دهانه برای اندازه‌گیری خصوصیات دی‌الکتریک مواد غذایی و کشاورزی در بسامد رادیویی و مایکروویو ارایه شد. پراب کوآکسیال طراحی گردید و به‌وسیله استیل ضدزنگ ساخته شد. پراب طراحی‌شده می‌تواند خصوصیات دی‌الکتریک مواد با اندازه‌های کوچک یا مقادیر کم را در درجه حرارت‌های مختلف اندازه‌گیری نماید. خصوصیات دی‌الکتریک سیب‌درختی زرد و قرمز به‌عنوان میوه تازه و گردو و پسته به‌عنوان خشکبار در محتوی رطوبت اولیه اندازه‌گیری شد. تمامی آزمایش‌ها در پنج سطح درجه حرارت از 60-20 درجه سانتی‌گراد و در چهار بسامد 14، 27، 41 و 915 مگاهرتز اندازه‌گیری شده‌اند. برای تهیه مخلوط همگن از میوه‌های تازه و خشکبار از آسیاب استفاده گردید. محتوی رطوبت اولیه سیب قرمز، سیب زرد، پسته و گردو به ترتیب 85، 82، 6 و 3% (بر اساس وزن‌تر) است. خصوصیات دی‌الکتریک نمونه‌ها به‌وسیله خط انتقال کوآکسیال دو دهانه و دستگاه وکتور نتورک آنالایزر اندازه‌گیری شد. نتایج نشان دادند که ثابت دی‌الکتریک و فاکتور افت دی‌الکتریک با افزایش بسامد کاهش‌یافته است. ثابت دی‌الکتریک و فاکتور افت دی‌الکتریک با درجه حرارت رابطه مستقیم نشان داد، اما در بسامد مایکروویو 915 مگا‌هرتز تقریبا ثابت می‌گردد. نتایج همچنین نشان دادند که مقدار ثابت دی‌الکتریک و فاکتور افت دی‌الکتریک سیب‌درختی به دلیل محتوی رطوبت بالا بیشتر از گردو و پسته با محتوی رطوبت پایین است. عمق نفوذ با افزایش بسامد و افزایش دمای نمونه کاهش یافت.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
41 -52
لینک کوتاه:
magiran.com/p2170056 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.