بازیافت آب پنیر، رهیافت مناسب جلوگیری از آسیب های محیط زیست

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (بدون رتبه معتبر)
چکیده:

امروزه با افزایش و گسترش تولیدات لبنی در کارخانجات و تولید فرآورده آب پنیر این فرآورده غذایی از اهمیت بالایی برخوردار شده است. آب پنیر بخشی آبکی جدا شده از شیر است که طی افزودن اسید، حرارت دادن و انعقاد مایه پنیر حاصل می شود. این مایع زرد رنگ حاوی لاکتوز فراوان و ترکیبات معدنی نظیر کلسیم و فسفر می باشد که دستیابی به آن به منظور استفاده از یک منبع غذایی و جلوگیری از آلودگی های محیط زیست به عنوان یک امری ضروری حایز اهمیت است. از آنجا که پساب های صنعت لبنیات دارای بالاترین میزان آلودگی هستند، در صورت تخلیه پساب های این صنعت بدون تصفیه مشکلات محیط زیستی جدی را ایجاد می کنند. از آب پنیر در فرآورده هایی نظیر کنسانتره پروتئینی (WPC)، مشتقات پروتئین های سرم (لاکتوپراکسیداز، لاکتوفرین)، پروتئین های کافتی (کنسانتره های پپتیدی) و املاح نظیر نمک های کلسیم بدست می آید. پروتئین آب پنیر به عنوان یک فرآورده پروتئینی با ارزش غذایی بالا دارای ارزش بیولوژیکی بالاتری نسبت به کازیین و تخم مرغ شناخته شده است. از طرفی دیگر استفاده روزافزون از سوخت های فسیلی به سبب کاهش ذخایر موجود و مشکلات محیط زیستی، محققان را به سمت تولید منابع جدید انرژی های تجدید پذیر ترغیب نموده است و می توان بیان کرد که فن آوریهای زیستی جدید همچون استفاده از آب پنیر راهی به منظور تولید سوخت های زیستی باعث کاهش مشکلات محیط زیستی دفع این پساب به طبیعت می گردد. امروزه می توان از فن آوری زیستی این ترکیبات به منظور تولید سوخت های زیستی از جمله هیدروژن، متان و اتانول استفاده نمود. تا کنون روش ها و آزمون های مختلفی برای تولید این سوخت صورت گرفته است که در این مطالعه به بررسی راهکارهای موثر به منظور بازیافت آب پنیر و جلوگیری از آسیب های محیط زیستی پرداخته شده است.

زبان:
فارسی
صفحات:
91 تا 99
لینک کوتاه:
magiran.com/p2232298 
دانلود و مطالعه متن این مقاله با یکی از روشهای زیر امکان پذیر است:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 1,390,000ريال می‌توانید 70 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.
دسترسی سراسری کاربران دانشگاه پیام نور!
اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، در صورت ثبت نام با ایمیل دانشگاهی، تا پایان فروردین ماه 1403 به مقالات سایت دسترسی خواهند داشت!
In order to view content subscription is required

Personal subscription
Subscribe magiran.com for 70 € euros via PayPal and download 70 articles during a year.
Organization subscription
Please contact us to subscribe your university or library for unlimited access!