دیوار ترومب، سیستم جذب غیر مستقیم انرژی خورشیدی در اقلیم گرم و خشک

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (بدون رتبه معتبر)
چکیده:

خورشید بهترین منبع انرژی پاک در جهان است که سامانه های متنوعی برای بهره گیری از انرژی آن ابداع شده اند.باتوجه به اینکه امروزه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و به خصوص انرژی خورشیدی به طور قابل توجهی رو به گسترش است؛ یکی از روش های مورد توجه جهت نیل به این هدف استفاده از دیوار ترومب در ساختمان ها می باشد. دیوار ترومب نوعی دیوار ذخیره ساز حرارتی است که از یک دیوار تیره رو به جنوب از جنس مصالح بنایی تشکیل یافته که با شیشه های عمودی پوشانده می شود.دراین مقاله نقش دیوار ترومب به عنوان یکی ازروش های استفاده ازانرژی غیرفعال خورشیدی باهدف ارایه راهکاری درتامین گرمایش و سرمایش در ساختمان های اقلیم گرم و خشک مورد بررسی قرار گرفته است . هدف از انجام این تحقیق طبقه بندی اطالعات موجود در رابطه با دیوار ترومب می باشد. در این مقاله، ضمن بررسی اجمالی عملکرد دیوار ترومب و معرفی انواع آن، پارامترهای تاثیر گذار در بهینه سازی عملکرد آن طبقه بندی میشود. این تحقیق بر اساس مطالعات کتابخانه ای و به ویژه مقاالت منتشر شده در مجالت بین المللی در سال های اخیر است.

زبان:
فارسی
صفحات:
27 -33
لینک کوتاه:
magiran.com/p2255735 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 700,000ريال می‌توانید 100 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.