احیای مراکز تخصصی دوره های 18 ماهه در سطح کشور

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (دارای رتبه معتبر)
چکیده:

هدف از اجرای این پژوهش که به شیوه اقدام پژوهی صورت گرفته است، ارایه راهکارهایی برای جذب کارآموز و برطرف نمودن مشکلات موجود در آموزش دوره های طرح 18 ماهه می باشد. این پژوهش در بازه زمانی طولانی مدت نظرسنجی هایی را از کارآموزان دوره 18 ماهه انجام داده است. سپس با بررسی مشکلات موجود و ارایه پیشنهادات، تعدادی از پیشنهادات که قابل اجرا و برنامه ریزی بوده، در دوره های بعدی اعمال شده است. پس از بررسی مشکلات موجود در طرح 18 ماهه و نظرسنجی انجام شده از کارآموزان به این نتیجه رسیدیم که مشکلاتی که در ابتدای کار با مشورت همکاران در این زمینه لیست کرده بودیم تا حد زیادی درست بوده و منطبق با نظرات کارآموزان می باشد. از این رو با مشورت همکارن صاحبنظر و مجریان طرح 18 ماهه لیستی از یپشنهادها جهت رفع مشکلات این دوره ها آماده کردیم. همچنین جهت تجزیه و تحلیل اطلاعات با استفاده از آمار توصیفی و همچنین گزارش های کیفی که حاصل تجربیات مربی می باشد، یافته های پژوهش گردآوری شده و عمده روش های گردآوری اطلاعات مشاهدات مربی، مصاحبه با کارآموزان و همچنین استفاده از نظرسنجی های کارآموزان می باشد. یافته های این پژوهش نشان از روند بهبود رضایت کارآموزان از دوره های آموزشی طرح 18ماهه و افزایش تعاملات بین مهارت آموختگان این دوره و صنایع می باشد.

زبان:
فارسی
صفحات:
147 تا 158
لینک کوتاه:
magiran.com/p2439096 
دانلود و مطالعه متن این مقاله با یکی از روشهای زیر امکان پذیر است:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 1,390,000ريال می‌توانید 70 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.
دسترسی سراسری کاربران دانشگاه پیام نور!
اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، در صورت ثبت نام با ایمیل دانشگاهی، تا پایان فروردین ماه 1403 به مقالات سایت دسترسی خواهند داشت!
In order to view content subscription is required

Personal subscription
Subscribe magiran.com for 70 € euros via PayPal and download 70 articles during a year.
Organization subscription
Please contact us to subscribe your university or library for unlimited access!