حشرات خوراکی، چالش ها و فرصت ها

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (بدون رتبه معتبر)
چکیده:
از چالش های عمده کنونی این است که چگونه می توان جمعیت جهان که در سال 2050 به 9 میلیارد نفر می رسد را از خطر گرسنگی نجات داد؟ همگام با محدودیت منابع، قیمت مواد غذایی و پروتیینی نیز افزایش یافته و باعث می گردد که روزانه عده زیادی از افراد در سراسر جهان به زیر خط فقر بروند. حال این سوال مطرح می گردد که برای رفع معضل گرسنگی جمعیت کره زمین چه منابع دیگری وجود دارد؟ در اینجا استفاده از پتانسیل حشرات به عنوان غذا و خوراک برای انسان، دام و طیور می تواند راه حل مناسبی برای حل بحران جهانی غذا و ناجی گرسنگی باشد. تحقیق حاضر مروری کوتاه بر تاریخچه حشره خواری در ایران و جهان، ارزش غذایی حشرات برای انسان، دام و طیور، پراکندگی حشرات خوراکی در سطح جهان، معرفی برخی از گونه های مهم حشرات خوراکی و همچنین چالش ها و فرصت های در پیش رو و مزایا و معایب استفاده از حشرات به عنوان غذا دارد.
زبان:
فارسی
صفحات:
203 -220
لینک کوتاه:
magiran.com/p2440968 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 700,000ريال می‌توانید 100 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.