مقایسه تاثیر برنامه های انکی و واتس آپ و روش تدریس سنتی در به خاطر اوردن لغات انگلیسی تدریس شده به زبان آموزان ایرانی

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (بدون رتبه معتبر)
چکیده:

با پیشرفت تکنولوژی و نقش آن در تسهیل امور زندگی، برخی از معلمان زبان نیز ترجیح می دهند که از آن در کلاسهای خود استفاده نمایند. تحقیق حاضر در نظر دارد به بررسی تاثیر آنکی و واتس اپ بر روی به خاطر اوردن کلمات تدریس شده به فراگیران ایرانی و مقایسه آنها با روش سنتی آموزش کلمات بپردازد. بدین منظور 60 نفربرای شرکت در این تحقیق انتخاب شدند که به سه گروه تقسیم شدند. به بک گروه لغات از طریق نرم افزار آنکی آموزش داده شد، به یک گروه از طریق وانس اپ و یک گروه هم به روش سنتی. جهت حصول اطمینان از هم سطح بودن آنها ابتدا به آنها یک تست تعیین سطح داده شد. بعد از انجام تحقیق، جهت بررسی تاثیر برنامه ها، به آنها تست دیگری داده شد. نتایج نشان داد که انکی و واتس آپ تاثیر قابل ملاحظه ای در به خاطرآوردن کلمات تدریس شده توسط زبان آموزان داشتند.

زبان:
انگلیسی
صفحات:
77 -97
لینک کوتاه:
magiran.com/p2443207 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 700,000ريال می‌توانید 100 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.