رضایت جنسی کادر درمانی بیمارستان-ها طی همه گیری کووید-19

پیام:
نوع مقاله:
نامه (دارای رتبه معتبر)
چکیده:

کادر درمانی بیمارستان ها طی همه گیری کووید19 به دلیل شب کاری، فاصله از خانواده و اضطراب ناشی از ابتلاء به کووید19 فعالیت جنسی کمتری داشتند. با توجه به این که نزدیک به دوسال از شیوع کووید19 در جهان می گذرد و هم چنان شاهد جهش این ویروس کشنده هستیم،  بررسی رضایت جنسی کادر درمانی بیمارستان ها طی همه گیری کووید، 19 ، از جمله موضوعاتی است که لازم است به آن پرداخته شود. در واقع، از آن جایی که رضایت جنسی با سلامت روانی افراد ارتباط مستقیمی دارد، لازم است بررسی های بیشتری پیرامون عواملی که می تواند در برانگیختگی و میل جنسی زوجین در دوران کرونا نقش داشته باشد، انجام شود. استفاده از مراقبت های پزشکی و روانپزشکی راه دور از جمله راهکارهای خوبی است که می تواند موجب رفع مشکلات و اختلالات جنسی افراد گردد و به تبع آن سلامت جسمی و روانی خانواده ها را ارتقاء دهد. بدین منظور می بایست آگاهی مردم به خصوص زوجینی که از عملکرد جنسی خود رضایت کافی ندارند، پیرامون نقش چشمگیر فعالیت جنسی در ارتقاء سیستم ایمنی بدن و مقابله با کووید19 را بالا برد تا شاهد کمترین آسیب در بین خانواده ها باشیم.

زبان:
فارسی
صفحات:
282 -286
لینک کوتاه:
magiran.com/p2444109 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 700,000ريال می‌توانید 100 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.