نگرش معلمان زبان انگلیسی به رشد مستمر حرفه ای در ایران

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (بدون رتبه معتبر)
چکیده:
این مطالعه به بررسی این پرداخته است که معلمان ایرانی زبان انگلیسی در چه مدت زمانی در فعالیت های نوبتی دایمی (CPD) شرکت می کنند و چقدر این فعالیت ها در بهبود تکنیک های آموزشی خود موثر بوده اند. هدف ، بررسی دیدگاه مربیان ایرانی زبان انگلیسی در مورد CPD، به علاوه انواع مختلف فعالیت های CPD برای مثال دوره های CELTA/DELTA بود و همچنین، مدرسان ایرانی زبان انگلیسی چقدر در فعالیت های CPD همراه شرکت می کنند. اعضا 55 نفر از مدرسان زبان انگلیسی بودند که در مراکز مختلف زبان در تهران و کرج تحصیل می کردند. اطلاعات با استفاده از یک نمای کلی آنلاین در سه بخش جمع آوری شد. نظرسنجی بر اساس 5 امتیاز لیکرت ترتیب داده شده بود. برای پرداختن به سوالات اکتشافی مرور، از بینش روشنگرانه و استنباطی استفاده شد. برای بررسی کمی، اطلاعات در ابتدا در بسته (SPSS) قرار گرفت. سپس، با استفاده از روش شناسی های سنجش پذیر روشنگرانه، بینش های مختلفی برای اطلاعات ثبت و جمع بندی شد. اکتشافات این بررسی کمی نشان داد که مربیان انگلیسی در مجموعه ای از فعالیت های CPD شرکت می کنند. اکتشافات این بازبینی پیشنهاداتی برای فعالیت های صریح دارد که ممکن است انگیزه ای در ایجاد دیدگاه های ارتقاء بخش نسبت به سایر فعالیت های CPD برای مربیان زبان انگلیسی باشد.
زبان:
انگلیسی
صفحات:
105 -131
لینک کوتاه:
magiran.com/p2444248 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 700,000ريال می‌توانید 100 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.