واترایت در مرواریدهای پرورشی چین و ژاپن

نویسنده:
چکیده:

مرواریدهای آب شیرین پرورشی با مهره‌ و غیرهسته‌ای ژاپنی و چینی با کیفیت خوب با Raman sxperscopy  و LA-ICP-MS مورد بررسی قرار گرفتند. در 50 درصد نمونه‌های بدون مهره‌ مورد بررسی، واترایت با طیف‌سنجی رامان در مقاطع صیقلی نزدیک مرکز مروارید و همچنین در لکه‌های کوچک روی سطوح مروارید شناسایی شد. ساختارهای رشد هر دو ناحیه  واترایت  و آراگونیت را قطع می‌کنند. غلظت سدیم و استرانسیوم به‌طور قابل توجهی در مناطق  واترایت  کمتر است در‌حالی که غلظت منیزیم تا دو مرتبه  بیشتر است؛ نسبت این عناصر امکان تفکیک دو فاز را با استفاده از LA-ICP- فراهم می‌کند.  با یافته‌ها مبنی بر اینکه واترایت در مراکز مرواریدهای پرورشی آب شیرین باکیفیت،کمابیش رایج است و دلیل نبود orient  (برق صدفی)در برخی از سطوح مروارید است، لازم است نحوه تشکیل آن برای بهینه‌سازی کیفیت این مرواریدها درک شود.

زبان:
فارسی
در صفحه:
13
لینک کوتاه:
magiran.com/p2444518 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 700,000ريال می‌توانید 100 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.