در مدار قرارگرفتن واحدها با قید امنیت تصادفی با مدل سازی بدترین پیشامد احتمالی در حضور خودروهای برقی، بارهای انعطاف پذیر و سیستم های ذخیره سازی انرژی

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (دارای رتبه معتبر)
چکیده:

در این مقاله یک فرمولاسیون و الگوریتم جدید برای مسیله مشارکت واحدها با قیود امنیتی، ارایه شده است، که قادر است بدترین پیشامد خروج خطوط شبکه انتقال را بدست آورده و مسیله را تحت چنین شرایطی حل نماید. شارژ و دشارژ بهینه خودروهای برقی، شارژ و دشارژ بهینه سیستم ها ذخیره سازی انرژی و بارهای انعطاف پذیر به همراه منابع انرژی تجدیدپذیر در مسیله در مدار قرار گرفتن واحدها در نظر گرفته شده است. عدم قطعیت منابع انرژی پراکنده به صورت روش مبتنی بر سناریو مدل سازی شده است. در این مقاله یک تابع چند هدفه شامل، کاهش هزینه بهره برداری، بی باری و راه اندازی/خاموش سازی واحدها، هزینه های قطع بار، جابه جایی بار، آلایندگی واحدها، شارژ و دشارژ بهینه ذخیره سازها و قطع توان منابع انرژی تجدیدپذیر در نظر گرفته شده است. فرمول بندی پیشنهادی یک مدل برنامه ریزی خطی عدد صحیح مرکب (MILP) می باشد، که جواب بهینه مطلق آن توسط حل کننده های قدرتمند Gurobi تضمین شده است. به منظور صحت سنجی فرمولاسیون پیشنهادی چندین مورد مطالعاتی و شبکه آزمایشی 6 و 24 شین برای تجزیه و تحلیل در نظر گرفته شده است. نتایج شبیه سازی نشان می دهد که الگوریتم پیشنهادی برای شناسایی بدترین احتمال خروج خط شبکه انتقال کارآمد می باشد به طوری که تابع هدف مسیله پس از خروج بدترین حالت خط از شبکه در حدود 8 درصد افزایش یافته است.

زبان:
فارسی
صفحات:
63 تا 74
لینک کوتاه:
magiran.com/p2545127 
دانلود و مطالعه متن این مقاله با یکی از روشهای زیر امکان پذیر است:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 990,000ريال می‌توانید 70 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.
In order to view content subscription is required

Personal subscription
Subscribe magiran.com for 50 € euros via PayPal and download 70 articles during a year.
Organization subscription
Please contact us to subscribe your university or library for unlimited access!