طراحی مدل مدیریت ریسک در روسازی های بتنی مسلح پیوسته (CRCP) به روش تحلیل شبکه

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (دارای رتبه معتبر)
چکیده:
مدیران پروژه با بکارگیری برنامه اقتصادی صحیح و ابزار لازم برای کنترل تهدیدها و استفاده از فرصت ها می توانند پروژه را به هدف و مقصود خود برسانند غایت مطلوب مدیران در زمینه های هزینه ، زمان ، کیفیت و ایمنی تابع عوامل معین و نامعینی می باشد عوامل نامعین در هنگام برآورد و مطالعات امکان سنجی قابل اندازه گیری نبوده و یا از نظر کارشناسان مخفی می مانند از این رو ، حوادث و مخاطرات پیش بینی نشده ، اشتباهات فنی در نظر گرفته نشده و یا هزینه های مخفی که در زمان اجرای کار به پروژه تحمیل می شوند و قبلا هیچگونه برنامه ریزی برای آنها صورت نگرفته بود ، داشتن برنامه ای جامع و کامل که با شناسایی ، تحلیل ، مطالعه ، ارزیابی و بررسی این مخاطرات همراه باشد می تواند برخورد با ریسک های پروژه را به حداقل برساند . در کشور ما نیز استفاده و بهره گیری از روسازی های بتنی به خصوص روسازی مسلح پیوسته (CRCP) در چند سال اخیر رو به افزایش است . از این رو با توجه به تازه بودن روش روسازی بتنی مسلح پیوسته در کشورمان مشکلاتی در حین اجرا برای مدیران به وجود می آورد در این پژوهش سعی شده است با استفاده از روش دیمتل و تحلیل شبکه ای به ارایه ی مدلی برای بررسی ، شناسایی و رتبه بندی مهمترین ریسک های روسازی بتنی مسلح پیوسته ی احداث خیابان افتخاری بپردازیم .
زبان:
فارسی
صفحات:
7 تا 24
لینک کوتاه:
magiran.com/p2552821 
دانلود و مطالعه متن این مقاله با یکی از روشهای زیر امکان پذیر است:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 1,390,000ريال می‌توانید 70 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.
دسترسی سراسری کاربران دانشگاه پیام نور!
اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، در صورت ثبت نام با ایمیل دانشگاهی، تا پایان فروردین ماه 1403 به مقالات سایت دسترسی خواهند داشت!
In order to view content subscription is required

Personal subscription
Subscribe magiran.com for 70 € euros via PayPal and download 70 articles during a year.
Organization subscription
Please contact us to subscribe your university or library for unlimited access!