پکیج چک لیست گردش کار برای توسعه سیستم های نرم افزاری

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (بدون رتبه معتبر)
چکیده:
در دنیای تکنولوژی محور امروزی طیف وسیعی از خدمات کاربردهای تجاری و اداری از طریق بهره گیری از سیستم های نرم افزاری صورت می پذیرد. به دلیل اهمیت وجود یک فرایند جامع و ساخت یافته در توسعه و ارزیابی یک سیستم نرم افزاری و در این راستا، در این مقاله قصد داریم مجموعه چک لیست مدیریتی به نام بسته چک لیست گردش کار توسعه سیستم نرم افزاری پیشنهاد نماییم. این چک لیست درواقع یک پکیج حاوی زیرمجموعه ای از چک لیست های جزیی تر پایشی و نظارتی در فرایند توسعه سیستم نرم افزاری می باشد. پکیج چک لیست پیشنهادی ابزاری درجهت ایجاد روال مدیریتی منظم جهت پایش و ارزیابی انجام وظایف و بنیان گذاری روال گردش کار ساخت یافته در توسعه سیستم های نرم افزاری می باشد. پکیج چک لیست گردش کار پیشنهادی علاوه بر تبیین و رصد جزییات گردش کار سیستم و شفاف سازی نظارت ها بر توسعه سیستم نرم افزاری، به عنوان منبعی برای اعضای تیم های کاری در جهت حل و رفع اختلاف نظرات و همسوسازی اقدامات اجریی تی های کاری مطرح می شود و همچنین برای پرهیز و جلوگیری از اشتباهات رایج مدیریتی قابل بکارگیری می باشد. لازم به ذکر است براساس پکیج چک لیست پیشنهادی، در بخش مدیریت گردش کار توسعه سیستم نرم افزاری، مدیر سیستم هم با دیدگاه بالا به پایین و هم دیدگاه میانی توسعه سیستم را پایش و نظارت می نماید. بدین معنی که ابتدا با دیدگاه بالا به پایین از هر فاز چرخه حیات نرم افزار گزارش تایید انجام وظایف را دریافت نموده و سپاس با دیدگاه مدیریتی میانی آیتم های چک لیست های کلیدی پیشنهادی را ارزیابی و کنترل می نماید. از دیدگاه ما، داشتن چنین چک لیست گردش کاری یکی از ضروری ترین فعالیت ها در راستای تسهیل مدیریت و نظارت بر چرخه حیات توسعه سیستم های نرم افزاری است که برای پیاده سازی اصولی پروژه های سازمانی و مدیریت ساخت یافته و جامع آنها آن مورد نیاز می باشد.
زبان:
فارسی
صفحات:
50 تا 60
لینک کوتاه:
magiran.com/p2617278 
دانلود و مطالعه متن این مقاله با یکی از روشهای زیر امکان پذیر است:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 1,390,000ريال می‌توانید 70 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.
دسترسی سراسری کاربران دانشگاه پیام نور!
اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه پیام نور در سراسر کشور، در صورت ثبت نام با ایمیل دانشگاهی، تا پایان فروردین ماه 1403 به مقالات سایت دسترسی خواهند داشت!
In order to view content subscription is required

Personal subscription
Subscribe magiran.com for 70 € euros via PayPal and download 70 articles during a year.
Organization subscription
Please contact us to subscribe your university or library for unlimited access!