گزارش یک مورد نادر میلولیپوم غده فوق کلیوی

چکیده:
میلولیپوم غده فوق کلیوی از تومورهای خوش خیم و نادر غده فوق کلیوی است که در بررسی میکروسکوپیک با وجود بافت چربی و عناصر مشابه مغز استخوان در غده فوق کلیوی مشخص می شود. بیمار مرد جوان 18 ساله ای بود که به دلیل وجود توده شکمی به بخش کلیه و مجاری ادراری بیمارستان امام خمینی اهواز مراجعه کرده بود. وی از درد و احساس پری در نیمه راست شکم و افزایش حجم شکم شاکی بود و اظهار می نمود که علایم فوق از دو هفته قبل شروع شده و به تدریج در حال افزایش است. در سونوگرافی انجام شده توده جامد با اکو ناهمگن در محل غده فوق کلیوی راست مشاهده شد. علیرغم ندرت میلولیپوم غده فوق کلیوی در هنگام مواجهه با هر مورد توده بدون عملکرد باید احتمال وجود این غده مدنظر باشد. همچنین تفسیر دقیق یافته های رادیولوژیک و رد بدخیمی می تواند در تصمیم گیری جهت ضرورت انجام جراحی بسیار مفید باشد.
زبان:
فارسی
صفحه:
262
لینک کوتاه:
magiran.com/p303170 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!