سامانه تشخیص و هشدار وجود مانع درمسیر

چکیده:

در این مقاله پیشنهاد ساخت و پیاده سازی سیستم تشخیص و هشدار وجود مانع در مسیر به رانندگان ارائه می شود. در شبکه بزراگراه های درون شهری تهران محلهایی وجود دارد که در شرایط عادی رانندگان با سرعت زیاد از آنها عبور می کنند، اما به دلیل فقدان دید مناسب، در صورت بروز تصادف یا فرار گرفتن مانع در مسیر حرکت وسایل نقلیه، فرصت کافی برای عکس العمل رانندگان و جلوگیری از تصادفات زنجیره ای وجود ندارد. در این پروژه سیستمی پیشنهاد شده که با تشخیص بروز تصادف یا وجود مانع در قسمتهایی از مسیر که دید مناسب ندارند و اخطار به رانندگان در فواصل مناسب از قبل از محل مانع، شرایط لازم برای عکس العمل به موقع رانندگان و جلوگیری از تصادفات زنجیره ای را فراهم می کند...

زبان:
فارسی
صفحه:
13
لینک کوتاه:
magiran.com/p402166 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.