کتاب شناسی گزیده آثار دانشمندان اهل تسنن درباره امام مهدی (عج) آثار غیر مشهود یا غیر موجود

مترجم:
حمید سلیم گندمی
چکیده:

در این گفتار، توضیحاتی پیرامون 42 کتاب از آثار دانشمندان اهل تسنن که آثار مستقل درباره ی امام مهدی (عج) به زبان عربی است، آمده است. این آثار، چندان شهرت ندارند یا نسخه ای از آن ها شناسایی نشده است، اما نام و ویژگی های آن ها در منابع معتبر دیگر، ذکر شده است. در این میان، کتاب هایی همچون اخبارالمهدی نوشته ی عباد بن یعقوب رواجنی (متوفی 250)، که پیش از تولد حضرت مهدی (عج) نوشته شده. و نیز آثاری مانند: ذکر المهدی و نعوته نوشته ی حافظ ابونعیم اصفهانی، البرهان فی علامه مهدی آخرالزمان نوشته جلال الدین سیوطی...

زبان:
فارسی
صفحه:
77
لینک کوتاه:
magiran.com/p418440 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.