ایجاد قابلیت های فناوری اطلاعات در نظام سلامت

چکیده:
با وجود اینکه فناوری رایانه ای، صنایعی نظیر هواپیمایی و بانکداری را متحول کرده، اما تاکنون برای مراقبت های پزشکی خدمات چندانی ارائه نداده است. اغلب مراکز مراقبت پزشکی بدون اینکه از کاربرد مؤثر آخرین فناوری ها، برای نیل به اهداف حرفه ای خود آگاهی داشته باشند، همچنان به خرید آنها مشغولند و این همان کاری است که در دوران اولیه ظهور رایانه انجام می شد. این سازمان ها با سرمایه گذاری محض در زمینه فناوری اطلاعات به جای سرمایه گذاری درزمینه قابلیت های فناوری اطلاعات به کسب مؤلفه های آن یعنی عمدتا خدمات سخت افزار و نرم افزار و خدمات ارائه شده توسط فروشنده، می پردازند و اغلب این مؤلفه ها را درک نکرده و در نتیجه قادرنیستند برای اهداف سازمانی خود از آنها بهره کامل بگیرند. در نبود قابلیت های نهادی IT، مراکز مراقبت های پزشکی به شدت بر بازار آشفته فروش IT، متکی شده اند که در این بازار فروشندگان، طرح و ساختار شفافی ارائه نمی دهند و تمایلی ندارند رابط ها که سیستم های "بسته" آنها را با سیستم های سایر فروشندگان پیوند می زند (مدارهای بین دو سخت افزار) را عرضه کنند و در نتیجه این سیستم ها از کار می افتند. زیرا فناوری و داده های بسیار متفاوتی را اجرا کرده اند در نتیجه اطلاعات در این پایگاه های زیرزمینی و مخفی می ماند. سیستم های پزشکی می توانند با توسعه قابلیت های نهادی IT، با این چالش روبرو شوند و این امر به آنها امکان می دهد که سیستم های IT حرفه ای و کلینیکی (بالینی) را کاملا با هم تلفیق کنند و استفاده های خلاقانه ای از IT ارائه دهند. این مقاله، به مفهوم جامع قابلیت IT بر اساس نظریه منابع پایه در شرکت ها، به عنوان چاره ای برای مسائل سرمایه گذاری IT در زمینه مراقبت های پزشکی می پردازد.
زبان:
فارسی
صفحه:
36
لینک کوتاه:
magiran.com/p425544 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!