بررسی یافته های رادیولوژیک آسیب های عروقی در مجروحین جنگی ارجاع شده به بیمارستان شهید مصطفی خمینی در سال های 68 1362

چکیده:
وظیفه بستر عروقی خون ر سانی به بافت های بدن است و هرگونه اختلال در کار این بستر، حیات عضو مربوطه را به خطر می اندازد، به همین علت از آن به عنوان یک سیستم حیاتی یاد می شود.
در هشت سال دفاع مقدس تعداد زیادی از مجروحین به علت آسیب های عروقی دچار مشکلاتی از جمله: خون ریزی،کاهش شدید فشار خون (shock) و ازدست دادن اندام ها Amputation) (شدند.
با توجه به عدم ارایه آمار دقیق و جامعی از تنوع آسیب های عروقی تا پایان جنگ تحمیلی و غنی بودن بایگانی بخش رادیولوژی بیمارستان شهید مصطفی خمینی که یکی از بیمارستان های پذیرش دهنده مجروحین جنگی بوده است برآن شدیم تا مطالعه ای بر روی کلیشه های رادیودگرافی حدود 3000 مجروح پذیرش شده در این بیمارستان انجام دهیم در این مطالعه از میان کلیشه ها، کلیشه های آنژیوگرافی 157 مجروح مشکوک به آسیب عروقی جدا شده و مجددا مورد بررسی قرار گرفته است.
زبان:
فارسی
صفحه:
243
لینک کوتاه:
magiran.com/p445431 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.