پزشکی هوایی(قسمت سوم): فزیولوژی تنفس

چکیده:
درک و فهم فیزیولوژی تنفس و چگونگی تبادل اکسیژن و Co2 در سطح ریه ها و مصرف اکسیژن در نسوج، اهمیت فراوانی در پی بردن به اختلالات ناشی از هیپوکسی و چگونگی درمان آن دارد. یادگیری و انتقال مفاهیم فیزیولوژی تنفسی به بیمار، دارای اهمیت فوق العاده زیادی برای یک پزشک هوایی می باشد.
فرایند تنفس دارای مراحل زیر می باشد:1- مصرف اکسیژن و تولید دی اکسید کربن توسط بافت ها2- تبادل گازها ما بین خون و بافت ها3- انتقال اکسیژن از ریه ها به بافت ها توسط جریان خون4- تبادل گازها مابین خون و ریه ها در محیط اطراففرایندهایی که موجب تبادل گاز مابین خون و محیط اطراف می شوند، تنفس خارجی (External Respiration) نامیده می شوند. حمل گازها به بافت ها و از بافت ها و تبادل گاز در بافت ها را تنفس داخلی (Internal Respiration) می گویند...
زبان:
فارسی
صفحه:
111
لینک کوتاه:
magiran.com/p445545 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.