گزارش از یک مرکز تحقیقات طب نظامی در چکسلواکی

چکیده:
معمولا تدوین شرح وظایف مراکز و سازمان ها، امری تخصصی و در عین حال دشوار به نظر می رسد. اینکه سمت و سوی پژوهش و محور های تحقیقاتی چه باشد به استراتژی تحقیق در کشور، توان علمی مراکز تحقیقاتی، سرسپردگی محققین محترم به سربلندی و اقتدار کشور و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. یکی از منابعی که می توان از آن طریق بصورت غیر مستقیم محور های تحقیقاتی برخی مراکز را روش نمود فعالیت های تحقیقاتی در مراکز علمی مشابه در سایر کشورها است. در این راستا دست اندرکاران مجله طب نظامی وظیفه خود می دانند تا بطور نوبه ای مراکز طب نظامی در دنیا را به نحو خلاصه به حضورتان معرفی نماید تا ضمن اطلاع همکاران از وسعت فعالیت چنین مراکزی، بستر فعالیت های تحقیقی مدرن را فراهم آورده باشد. این شماره حاوی گزارش سالانه 1999 یک مرکز نظامی در چکسلواکی است که نسخه اصلی آن حدود 80 صفحه بود و برای اینکه از حوصله همکاران خارج نشویم اسامی محققین آنها در بخش های متعدد و سایر جزئیات آماری را حذف نموده و چکیده آن تقدیم می شود. فرصت را مغتنم شمرده و اعلام می دارد که هر گونه گزارش علمی سالانه از مراکز داخلی مورد استقبال ما قرار خواهد گرفت...
زبان:
فارسی
صفحه:
167
لینک کوتاه:
magiran.com/p445563 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.