آماده سازی نانو لوله های کربنی برای استفاده در تصفیه آب

مترجم:
نظام الدین دانشور، سهیل عابر، محمدحسین رسولی فرد، فیروزه حدادی اسفهلان
چکیده:

با روند صنعتی شدن کشورها و توسعه انواع صنایع, میزان آلاینده های آلی مانند تری هالومتان ها, ریزآلاینده هایی مانند 1و2- دی کلروبنزن و میکروسیستین ها, یون های فلزات سنگین مانند سرب, روی, جیوه و یون های غیرفلزی مانند فلورید و...در آب ها افزایش یافته و باعث بروز مشکلاتی برای محیط زندگی می شوند. از روش های حذف این آلاینده ها می توان به فرایندهای اکسایش و جذب سطحی اشاره کرد که در این میان فرایند جذب سطحی, روشی مطمئن برای حذف میکروآلاینده هاست, از این رو توسعه این روش و انواع جدید جاذب ها اهمیت می یابد. نانولوله های کربنی...

زبان:
فارسی
صفحه:
13
لینک کوتاه:
magiran.com/p446886 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.