امنیت پیمان، ضرورت توجه به تکنولوژی اطلاعات

چکیده:
امنیت بیمار یکی از مهمترین ابعاد مراقبت بهداشتی است و هیچ مسئله ای مثل آسیب رساندن به کسی که به دنبال سلامتی است با فلسفه مراقبت های بهداشتی مغایر نیست. اما رویه های درمانی همیشه هم بی خطر نخواهند بود، مخاطراتی که بسیاری از آنها ناشی از خطاهای پزشکی است و باعث ناامن ساختن محیط های مراقبت بهداشتی شده است. هر چند که روش های زیادی، حتی در سیستمهای دستی، برای حصول به هدف امنیت بیمار وجود دارد، بسیاری از صاحب نظران معتقدند که تکنولوژی اطلاعات پتانسیل پشتیبانی از مراقبت های با کیفیت را دارا می باشد و می توان از آن برای ارایه مراقبت های امن و کاهش مخاطرات موجود در فرآیند ارایه مراقبت بهره برد. از آنجا که یکی از رایج ترین خطاهای پزشکی خطاهای دارویی است، سیستمهای متنوعی مانند سیستم های کامپیوتری ثبت دستورات دارویی و مدیریت دارو درمانی به کمک بارکد برای کاهش خطاهای دارویی طراحی شده است، که در این مقاله ضمن توصیف این سیستم ها، این نتیجه حاصل شده است که این سیستم ها پتانسیل کاهش خطاهای دارویی و ایجاد یک محیط مراقبتی امن و قابل اعتماد را دارا می باشند.
زبان:
فارسی
صفحه:
18
لینک کوتاه:
magiran.com/p496641 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!