برنامه اجرایی گسترش شرکت های تعاونی بهداشتی و درمانی

چکیده:
شرکت های تعاونی و بخش تعاون در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از بخش های مورد تایید و تصویب می باشد. سیاستهای کلان کشوری بر توسعه این بخش تاکید دارد. در بخش بهداشت و درمان تعاونی ها در کنار بخش خصوصی شکل گرفته و در حال فعالیت می باشند. تعاونی ها از سابقه کوتاه خصوصا در سازمانهای بهداشتی درمانی برخوردار هستند. موانع بسیاری بر سرراه گسترش تعاونی های بهداشتی درمانی وجود دارد. بررسی این موانع و برنامه ریزی برای مدیریت آنها و یافتن راه هایی برای تشویق شرکتهای تعاونی از وظایف اصلی سیاستگذاران بخش سلامت است. برنامه ریزی برای گسترش تعاونی های بخش سلامت در پی اهدافی از قبیل افزایش کیفیت و سطح سلامت جامعه و افزایش بکارگیری و رونق درآمد فارغ التحصیلان می باشد. این امر نیازمند اختصاص مناسب و برنامه ریزی شده منابع و استفاده هدفمند از یارانه ها می باشد. این مقاله در پی پرداختن به این موضوعات و ارائه راهکارهایی برای برنامه ریزی و گسترش آنها می باشد.
زبان:
فارسی
صفحه:
24
لینک کوتاه:
magiran.com/p496643 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!