روز جهانی سلامت در سال 2007

چکیده:
روز جهانی سلامت هر ساله در روز 18 فروردین ماه بر پا می شود و تاکید سال های اخیر سازمان بهداشت جهانی بر "امنیت سلامت" می باشد و سازمان بهداشت جهانی بر نیاز کاهش آسیب پذیری انسان ها در سراسر جهان نسبت به خطرات جدید، حاد و در حال شیوعی که سلامت انسان ها را تهدید می کند، تاکید می نماید.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران نیز همچون سال های گذشته نقش عمده ای در انتشار پیام روز جهانی سلامت به تمامی نقاط کشور داشت.
بنابر گزارش نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران، در حال حاضر ایران ابتکارات چشمگیری در زمینه مهار بیماری های واگیردار که یکی از دغدغه های سلامت جهانی محسوب می شود را راهبری می کند. علاوه بر آن، سیستم مراقبت های اولیه بهداشتی با عملکردی بسیار مطلوب و همچنین شبکه گسترده ای از دانشگاه های علوم پزشکی ایران نقاط قوتی در سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور به حساب می آیند.
زبان:
فارسی
صفحه:
35
لینک کوتاه:
magiran.com/p496645 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!