کوآنزیم Q10 ممکن است در درمان بیماری کبد چرب غیر الکلی موثر باشد

چکیده:
بیماری کبد چرب غیر الکلی با یک طیفی از اختلالات که مشخصه بارز آنان استاتوز کبدی ماکرووزیکولار است در افرادی که الکل در مقدار زیان آور مصرف نمیکنند نیز بروز می کند. در حال حاضر درمان استانداردی برای بیماری کبد چرب غیر الکلی وجود ندارد. درمان متداول بر روی کاهش وزن تدریجی از طریق رعایت رژیم غذائی و تمرین منظم است. تحریک کننده های انسولین مانند تیازولیدیندیون و متفورمین تاثیراتی را نشان دادهاند و چندین مطالعه عوامل کاهش دهنده چربی و آنتی اکسیدانها را مورد مطالعه و بررسی قرار دادهاند. کوآنزیم Q10 یک آنتیاکسیدانت قوی است و نقش مهمی در متابولیسم تنفسی در انتقال الکترون و پروتون در زنجیره انتقال الکترون میتوکندری بازی میکند. به هرحال تا کنون کارآزمائی بالینی در رابطه با کوآنزیم Q10در بیماری کبد چرب غیرالکلی منتشر نشده است. ایده ما این است که کوآنزیم Q10ممکن است در درمان کبد چرب غیر الکلی موثر باشد
زبان:
فارسی
صفحه:
7
لینک کوتاه:
magiran.com/p524115 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!