بررسی اثر استفاده تلفیقی اتیلن دی آمین تترا استیک اسید و فیتاز میکروبی بر روی خصوصیات کیفی تخم مرغ در جیره

چکیده:
شناسایی آنتی بادی های اختصاصی علیه HIV در سرم اهداءکنندگان خون مراکز درمانی و انتقال خون جهت جلوگیری از انتشار این عفونت، بسیار حایز اهمیت است. امروزه به دلیل مزایای فراوان روش های سنجش مبتنی بر کمی لومینسانس، از جمله حساسیت بالا، از این روش ها برای اندازه گیری مقایر اندک آنالیت ها استفاده می شود. استفاده از پپتیدهای سنتزی و نوترکیب نیز باعث افزایش حساسیت در روش الایزا شده است. در روش کمی لومینسانس، سنجش ایمنی آنزیمی از مزایای روش کمی لومینسانس در کنار تکنیک الایزا برای شناسایی آنتی بادی ها (به خصوص در مقادیر اندک) استفاده شده است. در این تحقیق پارامترهای ارزش دهی روش، شامل حساسیت، ویژگی، میزان پیشگویی مثبت و میزان پیشگویی منفی برای روش استاندارد شده CLEIA (Chemiluminescence Enzyme Immunoassay) جهت تشخیص عفونت HIV تعیین شد. اندازه گیری پارامتر حساسیت روش با 120 نمونه مثبت، نشان دهنده بالاترین میزان حساسیت(100 درصد) و پارامتر ویژگی به کمک نمونه های منفی و سرم افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان، هپاتیت B و C، زنان باردار و غیره، به میزان 76/98 درصد اندازه گیری شده است. این میزان اندازه گیری شده برای پارامترهای حساسیت و ویژگی در حد قابل قبول توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) است.
زبان:
فارسی
صفحه:
233
لینک کوتاه:
magiran.com/p544656 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.